Lokalizator GPS kiedyś kojarzył się z luksusem i wysoką ceną.  Tymczasem dziś lokalizator jest nie tylko ogólnodostępny, i to w niższej niż kiedyś cenie, ale i wykorzystywany na coraz to nowszych płaszczyznach. Lokalizator GPS może przydać się dziś tak osobie prywatnej, jak i małej firmie czy dużej korporacji! Ile kosztuje taki sprzęt? I czy rzeczywiście opłaca się kupić lokalizator GPS? Przeczytaj tekst i dowiedz się!

Lokalizator GPS – zastosowania

Lokalizator GPS nie służy już dziś jedynie do namierzania samochodu na mapie, czy jako pomoc w przypadku kradzieży.  Potencjał lokalizacji GPS został już przeniesiony na wiele innych pól życia. GPS kojarzysz tylko jako nawigacje samochodowe? To mit! Trackery GPS, mające globalny zasięg, ułatwiają nam dziś życie w wielu wymiarach i pozwalają na zadbanie o to, co najbardziej się dla nas liczy: zdrowie i bezpieczeństwo bliskich i rodziny, ukochane zwierzęta czy nasz sprzęt – od drona, poprzez samochód, aż po jacht.

Lokalizator GPS zamontowany w aucie

Lokalizator GPS może pomóc nam namierzyć skradziony samochód i w konsekwencji przyczynić się do jego odzyskania z rąk złodzieja – to właśnie z tym najczęściej kojarzymy narzędzia GPS.

Jednak oprócz pomocy w razie kradzieży lokalizator GPS może też posłużyć nam do monitorowania każdego, komu pożyczamy nasz pojazd – na przykład naszej nastoletniej pociechy. W ten sposób możemy mieć na oku nie tylko auto, ale i młodego kierowcę siedzącego w samochodzie.

Spedytorzy i właściciele flot pojazdów to kolejna grupa, która może wiele zyskać dzięki potencjałowi narzędzi GPS. Dzięki trackerom w łatwy sposób możemy sprawdzać położenie i przebieg tras naszej floty w czasie rzeczywistym, a także sprawdzić, czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości. Kierowca, wiedząc, że szef monitoruje jego poczynania poprzez lokalizator GPS, na pewno mocniej zwracał będzie uwagę na przepisy ruchu drogowego i prędkość. Często na zakup lokalizatorów GPS decydują się też pracodawcy, którzy chcą mieć pewność, że pracownicy nie wykorzystują służbowych samochodów do celów prywatnych.

Lokalizator GPS dla dziecka

Kontrola i opieka nad naszymi pociechami to kolejne pole, na którym wykorzystuje się lokalizatory GPS. Pozwalają one w każdej chwili sprawdzić, poprzez nasz telefon lub komputer, gdzie znajduje się nasze dziecko. 

Czasami naszemu dziecku może przydarzyć się chwila nieuwagi, skręcenie w złą ulicę, zgubienie się w obcym mieście – na przykład podczas wakacji, czy przejazd błędnie wybranym środkiem komunikacji miejskiej. To może wywołać dezorientację i panikę.

Dodatkowo, oprócz funkcji lokalizacji, lokalizator GPS Tracki 3G firmy Trackimo jest wyposażony w funkcję, która pozwoli rodzicom na ustawienie i kontrolowanie bezpiecznych sfer, których nie powinny opuszczać dzieci. W wypadku ich opuszczenia rodzić zostanie natychmiast powiadomiony poprzez powiadomienie wysłane na smartfon. Przycisk SOS, który znajduje się na lokalizatorze Tracki 3G, pozwala na natychmiastowy kontakt dziecka z rodzicem w sytuacji alarmowej.

Lokalizator GPS dla psa i kota

Dzięki zaopatrzeniu psa czy kota w lokalizator GPS zadbanie o ich zdrowie i bezpieczeństwo staje się dużo prostsze i wygodniejsze.

Statystyki wskazują, że rocznie pod kołami aut giną tysiące psów i kotów. Coraz częściej ma też miejsce proceder kradzieży zwierząt – szczególnie rasowych. Dlatego bardzo ważne jest, by mieć narzędzia – takie jak lokalizatory GPS, które pozwolą nam na szybkie namierzenie zwierząt po ich ucieczce czy w przypadku ich zniknięcia z obszaru naszej posesji.

Myślisz, by zakupić lokalizator GPS dla psa lub kota? Pamiętaj, by wybrać lokalizator, który nie tylko wskaże Ci, gdzie przebywa Twoje zwierzę, ale też pozwoli Ci na określenie, jakiego obszaru nie powinno opuszczać. Dzięki temu zostaniesz natychmiast powiadomiony, gdy pupil samowolnie się oddali.

Inne zastosowania lokalizatora GPS

Dla tych, którzy do tej pory kojarzyli lokalizator GPS jedynie z nawigacją samochodową zaskoczeniem może być, w jak wielu dziedzinach się je wykorzystuje. Oprócz wymienionych obszarów lokalizator  może również być używany do:

·         lokalizacji dronów i zabezpieczenia ich przed kradzieżą,

·         zabezpieczenia jachtów i łódek przed złodziejami oraz monitorowania ich pozycji na mapie,

·         kontrolowania miejsca przebywania partnera podejrzewanego o zdradę,

·         zapewnienia bezpieczeństwa krewnym – dziadkom czy rodzicom – w podeszłym wieku i ustalania ich lokalizacji,

·         kontrolowania lokalizacji bagażu czy torebki i chronienia ich przed złodziejami.

Lokalizatory GPS – ile kosztują?

Już we wstępie wspomnieliśmy, że dziś możemy zakupić lokalizator GPS w stosunkowo niskiej cenie. Choć w sieci możemy znaleźć informację, że najniższa cena lokalizatora to 300 zł, jest to nieprawda. Dziś jest to już o wiele tańsze.

Cena często zależy np. od funkcji, jakie posiada lokalizator GPS. Jednak jeśli ktoś myśli, że dobry tracker musi być drogi, jest w błędzie. Na rynku są już dostępne dobre lokalizatory stanowiące połączenie funkcjonalności, użyteczności, niskiej ceny i zaawansowanej technologii. Bardzo dobrej jakości lokalizator, wyposażony w szereg funkcji, możemy kupić już za około 140 zł.

Wybierając lokalizator GPS warto zwrócić uwagę na funkcje, które posiada. Takie jak: ustawianie bezpiecznej geostrefy, powiadomienia o jej opuszczeniu, podgląd przez stronę WWW, darmowa aplikacja, którą możemy obsługiwać przez telefon, przesyłanie powiadomień przez SMS, przycisk SOS pozwalający na szybki kontakt, wyposażenie w kartę sim i możliwość przedłużania abonamentu. Wybierając, zwróćmy też uwagę, czy w lokalizatorze jest wbudowany akumulator lub wbudowana bateria. To wszystko  ułatwia posługiwanie się lokalizatorem i pozwala na pełne wykorzystanie potencjału systemu GPS. 

Lokalizator GPS Tracki 3G może zostać wykorzystany na wszystkich opisanych płaszczyznach – jako tracker dla firm i osób prywatnych. Dla dziecka, osoby starszej i dla zwierzaka. Możemy go zamontować w aucie, na jachcie, w bagażu czy przypiąć do drona. Jest on też wyposażony we wszystkie wyżej podane funkcje.

Nadajnik GPS – a więc czy warto go kupić?

Lokalizator GPS – dużo więcej niż narzędzie do śledzenia samochodu

Jak widać, potencjał lokalizatorów GPS to o wiele więcej niż działania antykradzieżowe i ochrona samochodu. Narzędzia GPS mogą dać nam kontrolę nad wieloma sprawami w naszym życiu – a co za tym idzie zapewnić nam wiele spokoju i bardzo nas odciążyć. Niska cena lokalizatorów i fakt, że dzięki nim możemy uniknąć ponoszenia ogromnych kosztów –  związanych na przykład ze: zgubieniem bagażu lub torebki czy kradzieżą auta lub drona – jasno wskazują, że lokalizator GPS to świetna inwestycja. W dzisiejszych czasach tak wiele spraw pochłania naszą uwagę, że świadomość posiadania sojusznika w dążeniu do zapewnienia sobie i najbliższym spokoju oraz bezpieczeństwa jest na wagę złota. Nie ważne, czy chcemy zadbać o to, by nasza pociecha dotarła bezpiecznie do szkoły, czy też chcemy mieć pewność, że nasi pracownicy nie wykorzystują służbowego samochodu do prywatnych celów – lokalizator GPS to idealne rozwiązanie dla każdego.

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PLN / EUR
Złoty polski
Euro
4
  4
  Koszyk | Cart
  GLOBAL SUBSCRIPTION 1 MTH
  3 X 29,00 = 87,00
  Pokrowiec Trackimo
  TRACKIMO POUCH
  3 X 29,00 = 87,00
  Trackimo Power Pack (3500mAh)
  3 X 299,00 = 897,00
  GLOBAL SUBSCRIPTION 1 YEAR
  3 X 290,00 = 870,00